Tarihçe

Yozgat Kraft, 1976 yılında yurtdışındaki işçilerimizin katkı ve ortaklığıyla kurulmuş,1978 yılında da Sarayköy / YOZGAT’ta torba üretimine başlamıştır.Fabrikamız Ankara-Yozgat karayolu üzerinde Ankara’ya 200 km, Yozgat’a 20 km mesafede, 110.000 m2’lik arsa üzerine kurulmuştur. 6.150 m2’lik kapalı alanda 3 adet torba üretim hattına sahip fabrikamızda,6 renk baskı uygulanabilecek şekilde farklı tip ve özelliklerde torba imalatı yapılmaktadır.

Kurulu kapasitemiz yıllık 55 milyon iken, yapılan yeni ilave yatırımlarla torba üretim kapasitemiz ,1992 yılında 100 milyon adet/yıla ve 1998 yılında ise 150 milyon adet/yıla çıkarılmıştır. Endüstriyel torba imalatı yapan fabrikamızda, müşterinin talep ve isteklerine göre 5-50 kg aralığında, tek kattan 6 kata kadar torba üretimi yapmakta olup, çimento, kireç, yapı kimyasalları, maden, kimya ve gıda endüstrisine hizmet verilmektedir.

ISO 9001-2008 Kalite Belgesi ve Gıda Sicil Sertifikasına sahip olan fabrikamızda, deneyimli kadromuz ile kuruluşundan bugüne kadar, değişik sektörlerde yurtiçi ve yurtdışı yüzlerce firmaya 3 milyar adet torbanın üretim ve satışını gerçekleştirilmiştir.

Vizyon

Amacı, faaliyet gösterdiği sektörde her zaman lider konumunda bulunmayı hedefleyen kuruluşumuz, sektöründe her zaman rakiplerinin bir adım önünde olmayı ilke edinmiştir. Çünkü; ürettiğimiz mallar, yaptığımız yatırımlar ile ülke ekonomisine değer katmada payı büyüktür. Bulunduğumuz coğrafyada istihdam sağlamak, yurtiçi ve yurtdışı ambalaj sektöründe söz sahibi olmak, “ Yozgat & İstanbul Kraft” kalite politikasından ödün vermeden başarı grafiğini her geçen gün arttırmayı amaç edinmiştir.

Misyon

1978 yılından itibaren Yozgat’ta ve 1999 yılından itibaren de İstanbul’da kağıt torba sektöründe; En modern makinelerle sağlam, güvenilir ve çevreye duyarlı, tüketici haklarına saygılı, ürettiği değerler ile kalitesine önem veren, bünyesinde çalışanları teknolojik gelişmelere cevap verecek şekilde eğiten, yenilikçi, modern teknolojiyi yakından takip eden, sürekli kendini geliştiren, bu konuda hizmet veren köklü ve tecrübeli bir kağıt torba üreticisiyiz.

Kalite Politikası

*Ürünlerimizde sürekli iyileştirme ve geliştirme yoluyla satış ve üretim miktarımızı korumak ve arttırmak.

*Müşterilerimizin istek ve beklentilerini karşılayan ürünler üretirken uygulanabilir yasal mevzuatları dikkate alınır.

* İnsanlarımıza planlı eğitimler vererek onların kalite çalışmalarına aktif olarak katılmalarını sağlamak.

* Yönetim olarak kalite yönetim sistemimizin etkinliğinin, sürekli iyileştirilmesini ve günümüz şartlarına uygun olarak işletildiğini taahhüt ederiz.

*Kalite Politikamız Broşürü

*Kalite Politikamız

Çevre Politikası

"YOZGAT - İSTANBUL KRAFT" kendi sektörü ile ilgili tüm yasal mevzuat, idari, sosyal ve diğer gerekli çevre düzenlemelerine uymayı taahhüt eder. Proseslerini gerçekleştirme esnasında kirliliğin önlenmesi için gerekli önlemleri alacak, Çevre Yönetim Sisteminin sürekli olarak geliştirilmesi için gerekli faaliyetleri gerçekleştirecektir. Çevre Yönetim Sistemini çalışanlarına benimsetmek ve çevre konusunda bilinçlenmelerini sağlamak için gerekli faaliyetleri organize edecektir. Çevre Yönetim Sistemi şeffaf olacak ve istenmesi durumunda tüm ilgililerin bilgisine sunulacaktır.